خانه » آرایش و زیبایی » آرایش صورت » رفع تناژ بد رنگ مو (از بین بردن تناژ زرد، قرمز، نارنجی و سبز مو)

رفع تناژ بد رنگ مو (از بین بردن تناژ زرد، قرمز، نارنجی و سبز مو)

Posted by: محسن باقری 2020-04-27 Leave a comment

بارها شده است که بعد از رنگ کردن مو، نتیجه دلخواه را نگرفته ایم و ایجاد رفله ها و تناژهایی در رنگ موهایمان باعث شده است که رنگ مطلوب حاصل نشود. در این مطلب یاد می گیرید که چگونه با ترکیب رنگ ها و انواع واریاسیون نسبت به رفع تناژهای ناخواسته مو (رفع زردی، نارنجی، قرمزی و سبزی مو) اقدام کنید.

رفع تناژ زردی مو

رفع تناژ زردی مو

روش اول

ترکیب رنگ دودی و بژ و مقدار کمی شکلاتی برای رفع زردی مو بسیار تاثیر گذار است. به صورت دقیق تر، شماره های ۸/۰۱ ، ۸/۳۲ و کمی E7 که رنگ زیتونی می باشد را با اکسیدان ۶% ترکیب کرده و تمام موهای سر را با این ترکیب رنگساژ کنید. این روش برای از بین بردن زردی موها بسیار مؤثر است.

روش دوم (استفاده از شامپوهای ضد زردی)

شامپوهای ضد زردی به دو بخش که دارای سیلیکون های آبی و بنفش هستند تقسیم می شود. سیلیکون های آبی برای از بین بردن رفع رفله نارنجی مو به کار می روند و سیلیکون های بنفش برای رفع رفله زردی مو استفاده می شوند. توجه داشته باشید که از شامپوهای ضد زردی هنگام به پایه رساندن رنگ مو استفاده نکنید. زیرا زمانی که تازه موهایتان را رنگ کرده اید، فلس ها و پولک های موی شما باز هستند و وقتی از شامپوی ضد زردی استفاده می کنید فلس های مو را برای همیشه می بندید و در آینده اگر بخواهید از شامپوهای ضد زردی استفاده کنید دیگر نتیجه ای نخواهید گرفت. بنابراین فقط بعد از رنگساژ مو، از شامپوهای ضد زردی استفاده کنید.

این رو هم بخون:

راهنمای رنگ کردن موهای سفید در خانه

گفتیم شامپوهای ضد زردی دارای سیلیکون های آبی و بنفش هستند، که سیلیکون آبی برای رفع رفله نارنجی و سیلیکون بنفش برای رفع زرد کاربرد دارد. در حال حاضر بیشتر برندها روی محصول ضد نارنجی یا ضد زردی را می زنند. توجه داشته باشید که اگر رنگ موهای شما پایه ۶ تا ۸ باشد باید برای رفع رفله نارنجی آن اقدام کنید و در پایه ۹، قطعا رفله زردی مو را خواهید داشت که باز هم تاکید می شود بعد از رنگساژ مو باید با استفاده از شامپو ضد زردی برای رفع آن اقدام کنید.

رفع تناژ نارجی مو در پایه ۵ و ۶

مقداری رنگ طبیعی ۳ و رنگ طبیعی ۴ که دارای بیس آبی باشند را با هم به مقدار مساوی ترکیب کرده و سپس مقداری آب داغ را به آن اضافه می کنیم تا رقیق شود و سپس آن را روی موها ریخته و ماساژ می دهیم. حدود ۷ دقیقه صبر می کنیم و سپس موها را آبکشی می نماییم.

رفع تناژ قرمزی مو

رفع تناژ قرمز مو

اگر در موهای شما قرمزی وجود دارد، شما می توانید یک پایه رنگ نرمال (بین ۵ تا ۷) یا دودی یا زیتونی را انتخاب کنید و بعد آن را با آب و اکسیدان مخلوط کنید تا رنگ حالت ماست رقیقی را پیدا کند، سپس آن را به موها بزنید و حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد موها را بشویید. روش دیگر این است که واریاسیون سبز را با سه برابر اکسیدان با هم ترکیب نموده و به صورت شامپو روی موها ماساژ دهید و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه آبکشی نمایید.

این رو هم بخون:

ترکیب رنگ مو های محبوب ویژه نوروز ۹۹

رفع تناژ سبزی مو

وقتی که از رنگ های سرد که دارای پیگمنت آبی هستند یعنی در ترکیب آن ها از دودی و خاکستری استفاده شده روی مویی که دارای پایه های دکلره زرد هستند یعنی ۷ و ۸ و ۹ استفاده می کنیم رنگ مو سبز می شود. زیرا پیگمنت آبی به همراه زردی دکلره، سبزی موها را به همراه خواهد داشت. اما برای رفع این مشکل باید از رنگ ماهاگونی یا مسی به اندازه ۳ سانت در ترکیب خود استفاده کنید و اگر حجم موی شما بیشتر بود مقدار بیشتری به کار ببرید. اما اگر این موضوع را نمی دانستید و در حال حاضر با این مشکل مواجه هستید ترکیب ذکر شده را به موهایتان بزنید و یا واریاسیون قرمز و ماهاگونی را با سه برابر اکسیدان با هم ترکیب نموده و به صورت شامپو روی موها ماساژ دهید و سپس آبکشی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *