خانه » اخبار » خبرخوان » ایجاد انگیزه و افزایش کیفیت کالا بستر جهش تولید را هموار می‌کند

ایجاد انگیزه و افزایش کیفیت کالا بستر جهش تولید را هموار می‌کند

Posted by: محسن باقری 2020-04-29 Leave a comment

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: ایجاد انگیزه در تولید کنندگان از طریق حمایت مسوولان و مجموعه دولتی و افزایش کیفیت تولیدات بستر جهش تولید را هموار می‌کند.

حامد قربانی روز چهارشنبه  در بازدید از تعدادی واحدهای تولیدی گناباد افزود: جهش تولید مانند یک سکه ۲ رو دارد یک روی آن حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی و روی دیگر کیفیت تولیدات است که این ۲ مکمل هم هستند.

وی ادامه داد: تحقق راهکارهای جهش تولید محور مهم برنامه‌ریزی‌های اقتصادی گناباد در سالجاری است و با افزایش کیفیت کالاهای تولیدی سعی می‌شود سهم این منطقه از بازارهای هدف صادرات افزایش یابد.

وی گفت: حمایت از جامعه کار و کارگری مورد توجه مسوولان گناباد قرار دارد و دولت به خاطر تعطیلی ناشی از شیوع کرونا، یک سری مزایا برای حمایت از تولیدکنندگان و کارگران در نظر گرفته است.

قربانی افزود: اقدامات ارزشمندی توسط ادارات صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این زمینه انجام شده و پروتکل‌های بهداشتی به واحدهای صنفی و تولیدی ارایه شده است.

وی ادامه داد: دشمنان از ۲ سال گذشته بر دامنه تحریم‌های خود علیه ایران افزودند و هر چه موجب رونق اقتصادی کشور می‌شد از ما سلب کردند ولی با عزم جدی مسوولان اجرایی و فعالان اقتصادی، کشور ما روی پای خودش ایستاده است.

وی گفت: نمونه این همگرایی را در زمینه مقابله با کرونا می‌توان دید و هر اقلامی که در ابتدای شیوع این بیماری به آن نیاز داشتیم با هم افزایی بخش‌های مختلف تولید می‌شود که گواه آن راه‌اندازی ده‌ها واحد تولید ماسک و کالاهای بهداشتی در گناباد است.

قربانی افزود: این نشان می‌دهد مردم ایران از تنگناها نمی هراسند و اراده لازم برای عبور از مشکلات و سختی‌ها را دارند.

وی ظرفیت تولید روزانه شیر در گناباد را ۱۹۰ تا ۲۱۰ تن ذکر کرد و ادامه داد: واحد تولیدی شیر پگاه با جذب ۳۰ تن در روز نقش موثری در این بخش دارد و طرح توسعه این کارخانه در زمینه تولید شیر خشک صنعتی برای حذب بازارهای هدف مورد توجه قرار دارد.

۱۷۲ واحد صنعتی در بخش‌های صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارد که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر بطور مستقیم و ۲  برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

از مجموع چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است. حدود ۵۰۰ شرکت تعاونی با اشتغال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در این شهرستان فعالیت دارد.
مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *