خانه » اخبار » خبرخوان » زالی: استفاده تهرانی‌ها از ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش یافته است

زالی: استفاده تهرانی‌ها از ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش یافته است

Posted by: محسن باقری 2020-04-29 Leave a comment

تهران – ایرنا – فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به این که در روزهای اخیر، استفاده مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی به شکل قابل توجهی افزایش یافته است گفت: استفاده ۵۷۰ هزار نفر از مترو تهران در روزهای اخیر عدد قابل توجهی است.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی به برگزاری جلسه مشترک ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای تهران با ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود :‌ از روزهای شروع اپیدمی کرونا، در زمینه لجستیک و فیلدهای بهداشتی و درمانی اقدامات و تعاملات سازنده ای میان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای تهران و بنیاد مستضعفان شکل گرفت.
فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از استمرار تعاملات وحمایت های همه جانبه بنیاد مستعفان از ستاد مقابله با کرونای تهران خبر داد و گفت: در این جلسه اقدامات و برنامه های آتی  این نهادها در راستای ریشه کنی کووید ۱۹ بررسی و مقرر شد این حمایت ها به شکل مستمر ادامه داشته باشد.
زالی با اشاره به این که ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونا امروز دهم اردیبهشت ماه میزبان مسوولان کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران و مدیرعامل مترو و ناوگان اتوبوسرانی بود، خاطرنشان کرد: در این جلسه نیز گزارش مبسوطی از کلیه اقدامات و اجرای پروتوکل های بهداشتی ارائه شد.
وی با اشاره به این که میزان استفاده مردم شهر تهران از ناوگان حمل و نقل عمومی در روزهای اخیر به شکل قابل توجهی افزایش یافته است گفت: استفاده  ۵۷۰ هزار نفر از مترو تهران در روزهای اخیر عدد قابل توجهی است.
فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با تاکید براین که کاهش بار تردد ها و ترافیک در سطح شهر نیازمند اجرای برنامه های مداخله ای و عمیق تربا همکاری نهادی هایی همچون پلیس راهور و مسوولان شهر تهران است افزود: امروز  در مناطق مرکزی تهران ۷۵ در صد بار ترافیکی افزایش یافت، که باید این موضوع بررسی و تمهیدات لازم برای کاهش تردد ها و در ادامه ریشه کنی اپیدمی کرونا اعمال شود.

استفاده از ماسک در مترو شانس انتشار بیماری را کاهش می دهد 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: ۵۰ درصد از مسافران مترو از وسایل حفاظت شخصی اعم از ماسک و دستکش استفاده می کنند که باعث قطع زنجیره بیماری کرونا و کاهش سرایت آن می شود.
زالی ادامه داد:  با توجه به احتمال افزایش بار حجم مسافران مترو در روزهای آتی مقرر شد راهکارهایی برای تهیه ماسک های متناسب با پروتکل های بهداشتی و قیمت مناسب برای مسافران انجام پذیرد.
به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران قرار است که اقدامات کارشناسی در این زمینه با استفاده از ظرفیت شهرداری تهران،  وزارت صمت و گروههای خیرین  انجام پذیرد و به همین شکل زمینه تدارک و لجستیک مستمر و پابرجایی برای تهیه ماسک فراهم شود تا در اختیار مسافران متروی تهران قرار گیرد.
زالی با اشاره به اعمال نظارت بر لزوم استفاده از ماسک در مترو گفت: خوشبختانه ۵۰ درصد شهروندان الزام استفاده از ماسک را رعایت می کنند و طبیعتا این کار باعث کاهش شانس ابتلای افراد و انتشار ویروس در تماس های بالقوه نزدیک در مترو می شود.
وی تاکید کرد:  استفاده از ماسک در مترو برای حفاظت خود فرد و دیگران الزامی است.
زالی در خاتمه سخنان خود با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: پس از آمادگی زیرساختهای لازم این کار محقق می شود. بنابراین دوستان در شهرداری و مترو در حال تدارک زیرساختهای لازم هستند تا بدون ایجاد مشکلی برای شهروندان این کار تحقق یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *