خانه » اخبار » خبرخوان » سرپرست تراکتور: لیگ نوزدهم بهتر است نیمه تمام به پایان برسد

سرپرست تراکتور: لیگ نوزدهم بهتر است نیمه تمام به پایان برسد

Posted by: محسن باقری 2020-04-29 Leave a comment

تبریز- ایرنا- سرپرست باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور گفت: با توجه به اینکه فوتبال ایران برخلاف کشورهای اروپایی، تنها هزینه بوده و درآمدی از آن عاید تیم‌ها نمی‌شود، پس بهتر است مسابقات لیگ نوزدهم نیمه تمام به پایان برسد.

میرمعصوم سهرابی در گفت و گویی خاطرنشان کرد: کمیته پزشکی فیفا به دنبال شیوع کرونا رسما اعلام کرده که لیگ‌های فوتبال فوراً تعطیل شود، چرا که سلامت انسان‌ها به مراتب با ارزش‌تر و مهمتر از فوتبال و درآمدهای ناشی از آن است. 

وی عنوان کرد: با توجه به نیمه‌تمام ماندن لیگ‌های معتبری همچون کشورهای فرانسه، آرژانتین و هلند و از سوی دیگر اصرار عجیب متولیان فوتبال ایران برای ادامه‌ مسابقات، این موضوع در اذهان عمومی تداعی می‌شود که شاید فدراسیون با اسپانسری قرارداد همکاری دارد و به‌خاطر رفع تکلیف و منافع خودش، به ادامه مسابقات در شرایط کرونا اصرار می‌کند.

وی گفت: فدراسیون فوتبال باید هزینه‌ باشگاه‌ها و همچنین سلامت بازیکنان را در اولویت نخست قرار داده و مسابقات لیگ نوزدهم را به طور کامل لغو کند و اکثریت باشگاه‌ها نیز طی مکاتباتی، از فدراسیون فوتبال درخواست لغو ادامه مسابقات را داشته‌اند.

سهرابی با بیان اینکه فیفا به عنوان متولی فوتبال در دنیا، تصمیم‌گیری در مورد ادامه یا تعطیلی مسابقات لیگ برتر را به فدراسیون فوتبال هر کشور واگذار کرده است، افزود: درخواست ما از دبیر کل فدراسیون فوتبال و کمیته تدوین اساسنامه فدراسیون فوتبال، این است که اکثریت حق رای با باشگاه‌ها باشد، چرا که معتقدیم بی عدالتی است که باشگاه‌ها برای این فوتبال هزینه کنند ولی رای سایرین در انتخاب رییس فدراسیون فوتبال تاثیر بیشتری داشته باشد.

وی در خصوص پیشنهاداتش برای اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، توضیح داد: باتوجه به اینکه بخش عظیمی از فوتبال ایران را تیم‌های لیگ برتری، دسته یکی، دست دومی شامل می‌شوند و باشگاه‌ها با هزینه‌های خود چرخ فوتبال ایران را می‌چرخانند، پس تاثیر رأی باشگاه‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال، باید بیش از ۵۰ درصد باشد.

تیم فوتبال تراکتور با ۳۷ امتیاز و با تفاضل کمتر نسبت به تیم سپاهان در جایگاه سوم جدول لیگ برتر نوزدهم فوتبال باشگاه های کشور قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *