خانه » اخبار » اخبار ورزشی » نشست بررسی جهت برپایی کمپ تمرینی و آموزشی مجازی

نشست بررسی جهت برپایی کمپ تمرینی و آموزشی مجازی

Posted by: محسن باقری 2020-04-29 Leave a comment

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ بعد از شیوع گستره بیماری کروناو تعطیلی باشگاه‌ها و اردوی تیم‌های ملی، تمرینات اردونشینان رشته‌های المپیکی برای حضوری قدرتمند در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ تحت الشعاع قرار گرفت و کار تا جایی پیش رفت که کمیته بین المللی المپیک تصمیم به تعویق یکساله بازی‌ها گرفت تا پروسه مسابقات کسب سهمیه مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

در همین زمینه و بمنظور حفظ آمادگی ۵۲ ورزشکاری که تاکنون موفق به کسب سهمیه المپیک شده‌اند و همچنین ورزشکارانی که می‌بایست در رویدادهای کسب سهمیه شرکت نمایند پیشنهاد برپایی کمپ تمرینی مجازی از سوی پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی به دکتر نصراله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک توکیو مطرح و مقرر شد این پیشنهاد در نشستی با مسئولین کمیته و آکادمی ملی المپیک، کارشناسان و برخی مدیران کمیته و آکادمی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

این نشست عصر روز گذشته و با حضور دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته، طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته، دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل، دکتر نصراله سجادی سرپرست کاروان، دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، دکتر خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر تقوی رئیس مرکز پزشکی آکادمی، دکتر واعظ موسوی رئیس مرکز روانشناسی، دکتر بهرامی نژاد رئیس مرکز سنجش و اندازه گیری، محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی، فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل کمیته، دکتر میر مشاور رئیس، دکتر علینژاد مشاور آکادمی، دکتر عطارد مسئول بخش تغذیه آکادمی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر سجادی گزارشی از روند فعالیت‌های کادر سرپرستی و ارتباط مستقیم و مستمر کمیته ملی المپیک با فدراسیون‌های المپیکی، کادر فنی و ورزشکاران خبرداد و گزارشی از فعالیت‌های انجام شده برای کاروان اعزامی ارائه داد.

وی سپس به تشریح طرح پیشنهادی پیمان فخری پرداخت و هدف از اجرای این طرح را تقویت روحیه، ایجاد انسجام هر چه بیشتر بین کاروان اعزامی و حفظ شرایط موجود و جلوگیری از افت بدنی ورزشکاران عنوان نمود.

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی نیز با تاکید برنتیجه بخش بودن طرح پیشنهادی عنوان داشت: همه به خوبی می‌دانیم که شرایط موجود که به دلیل شیوع بیماری کرونا بوجود آمده نه تنها برنامه‌های تمرینی ورزشکاران بلکه نوع و سبک زندگی آنان را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

ورزشکاران مانند قبل زمان و برنامه مشخص و منظمی برای تمرین و استراحت ندارند و همین موضوع نگرانیهایی را برای ما، کادر فنی و خود ورزشکاران ایجاد کرده که به همین منظور تصمیم بر این گرفتیم تا طرحی تحت عنوان کمپ تمرینی مجازی را ایجاد و با تمرینات آنلاین در ساعات مشخص ضمن ایجاد تحرک و نشاط در ورزشکاران از افت آمادگی بدنی و روحی آنها جلوگیری کنیم.

برای این طرح از چندین متخصص و مربی دارای علم روز مشاوره گرفته‌ایم و در صورت تأیید می‌توانیم کمک حال خوبی برای کادر فنی تیم‌های ملی بوده و تا حدودی از دغدغه آنان بکاهیم.

دکتر صالحی امیری با تاکید به بررسی همه جانبه طرح پیشنهادی اظهار کرد: با کلیات طرح موافقم و در صورت تأیید دوستان حمایت خواهیم کرد. ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنم کلاسهای آموزشی آنلاین و مستمردر زمینه‌های مختلف از جمله روانشناسی، تغذیه، دوپینگ و غیره را نیز هم برای کادر فنی و هم ورزشکاران ایجاد نمائید.

وی ادامه داد: آکادمی ملی المپیک پس از بازسازی در تمامی زمینه‌ها امکان این را هم دارد که در صورت تأیید ستاد مقابله با بیماری کرونا و جمع بندی این گروه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بصورت برنامه ریزی شده و دوره‌ای میزبان تمرینات رشته‌های اعزامی به المپیک باشد.

هدف ما کاهش دغدغه مسئولین فدراسیون، کادر فنی و ورزشکاران اعزامی به المپیک و مسابقات کسب سهمیه است که در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذارنمی کنیم.

همچنین طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه برنامه مطرح شده بسیار خوب و مفید است افزود: پیشنهاد می‌شود تا برای هرچه بهتر شدن این طرح جلساتی با رؤسای فدراسیون‌های المپیکی برگزار کنید تا براساس نیاز ورزشکاران در هر رشته برنامه کامل‌تری ارائه شود.
وی ادامه داد: همچنین برای تکمیل شدن برنامه پس از برگزاری چند جلسه حتماً از ورزشکاران نظرسنجی شود و این ارزشیابی مدام پیگیری شود تا کمبودها و نیازهای ورزشکاران در ادامه جلسات برآورده شود.

دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ضمن تشکر از پیگیری‌ها و تلاش‌های دکتر سجادی و همچنین طرح کمپ تمرین مجازی برای حفظ آمادگی جسمانی و ارتقا شرایط روانی برای ورزشکاران اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم که با در نظر گرفتن شرایط و مقرراتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده‌اند دوره‌های تمرینی مقدماتی بدون حضور حریف تمرینی و با حفظ فاصله و رعایت موارد ایمنی برای ورزشکاران را با شیب ملایم آغاز کنیم تا زمانیکه به مرور به اوج آمادگی برای المپیک ۲۰۲۰ برسند. بخصوص اینکه در این شرایط حفظ آمادگی فعلی ورزشکاران بسیار اهمیت دارد.

دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک در ادامه نشست اظهار کرد: آکادمی ملی المپیک به طور کامل آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه روان شناسی، تغذیه، پزشکی و حتی تمرینات فیزیکی به ورزشکاران المپیکی و در انتظار کسب سهمیه المپیک بر اساس خواسته سرپرست کاروان اعزامی به المپیک و مرکز نظارت بر تیم‌های ملی است.

در خاتمه مقرر شد تا یکشنبه آینده با برگزاری جلسه‌ای جمع بندی نهایی در این زمینه صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *