خانه » اخبار » خبرخوان » ۲ کانکس نمونه گیری کرونا توسط خیرین در مشهد راه‌اندازی شد

۲ کانکس نمونه گیری کرونا توسط خیرین در مشهد راه‌اندازی شد

Posted by: محسن باقری 2020-04-29 Leave a comment

مشهد- ایرنا- دو کانکس نمونه گیری سرپایی برای افراد مشکوک به کرونا توسط خیرین سلامت در خراسان رضوی خریداری و در مراکز جامع خدمات سلامت مشهد نصب شد.

رییس مرکز بهداشت شماره یک شهرستان مشهد روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۲ دستگاه کانکس اهدایی خیرین در مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته “آب و برق” و “شهرک لشکر” راه‌اندازی شده است.
دکتر ناصر امینی افزود: هر کانکس که به صورت بهداشتی و با تدابیر حفاظتی برای بیمار و نمونه گیر طراحی شده با هزینه ۵۰ میلیون ریال توسط خیران خریداری شده است.
وی ادامه داد: این برنامه با مشارکت خیران نیک اندیش نمونه‌ای از وفاق و همدلی مردم با خدمتگزاران سلامت در قطع چرخه انتقال ویروس کرونا به شمار می‌رود.
شهرستان مشهد دارای پنج مرکز بهداشت است.
از چند هفته گذشته آزمایش کرونا علاوه بر بیماران بستری در بیمارستان‌ها برای افراد دارای علائم مشکوک نیز در مراکز خدمات جامع سلامت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می‌شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه دهم اردیبهشت اعلام کرد: تاکنون ۹۳ هزار و ۶۵۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۸۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به پنج هزار و ۹۵۷ تن رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *