خانه » اخبار » خبرخوان » تمجید بنیانگذار پارکور جهان از سه برادر ایرانی

تمجید بنیانگذار پارکور جهان از سه برادر ایرانی

Posted by: محسن باقری 2020-06-10 Leave a comment

به گزارش ایسنا، سه برادر کرد زبان ایرانی موفق شدند افتخاری بزرگ و تکرار نشدنی در ورزش پارکور به دست آورند. این افتخار که در سکوت کامل خبری در رسانه های داخلی صورت گرفت تعجب بسیاری مانند دیوید بل که از او به عنوان  پدر و بنیان‌گذار پارکور یاد می شود را در پی داشت.

دیوید بل پدر پارکور دنیا در صفحه‌ی اینستاگرامش از این سه برادر ایرانی نوشت: افتخاری بزرگ و تکرار نشدنی برای جهان و کشور ایران و مردم کُرد.

دیوید بل فرانسوی که بنیان‌گذار و اسطوره پارکور جهان است در بین میلیون ها پارکوریست از برادران جلیلی " سامان ، سیروان و بهنام " تمجید و تقدیر کرد.

دیوید بل اظهار داشت: در این زمان که سراسر دنیا دچار بحران شده، فرصت داریم که فکر کنیم، کمی درونگرایی کنیم، به زندگی هایمان نگاه کنیم، نگاه کنیم چه چیزی خوب است و چه چیزی می‌تواند بهتر باشد، چه چیزهایی را درست انجام دادیم یا امروز  چه چیزهایی را باید به طور دیگر انجام دهیم، ساختن و فراموش کردن و لذت بردن از زمان با خانواده و دوستانمان.

او همچنین بیان کرد: امروز دوست داشتم سه نفر مثبت، با استعداد، قوی ، متعهد و وفادار و قابل احترام که اهل ایران هستند را به شما نشان بدهم. تعظیم به آن نگهبانان واقعی پارکور، دارای اصل و نسب و ارزشمند و منشأ ارزش های پارکور. 

همچنین دیوید بل در این پست، برادران جلیلی را از محافظان اصیل پارکور نام برده است.

این برادران کُرد زبان که علاقه ای هم به رسانه ای شدن نام های خود نداشتند در استان آذربایجان غربی در شهرستان بوکان زندگی کرده و جزو اولین افرادی هستند که پارکور را در ایران شروع کرده اند. آنان همچین به علاقه مندان این رشته آموزش های لازم را می دهند.  این اساتید خوش آتیه بیش از ۱۵ سال است در رشتەی ورزشی پارکور فعالیت داشته و جزو پر افتخارترین و رزومەدار ترین متخصصان پارکور در جهان هستند.

این سه برادر ایرانی در سال ۲۰۱۸ از سوی دیوید بل فرانسوی طی یک نامه رسمی " برادران جلیلی " را به عنوان نماینده های رسمی خود در سراسر جهان انتخاب کرده است؛ انتصابی که هیچ وقت رسانه ای نشد. دیوید بل بنیانگذار رشته پارکور در جهان و یکی از چهرەهای برجستەی فیلم های هالیوودی است.

انتهای پیام

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *