خانه » اخبار » خبرخوان » استاندار خوزستان: واحدهای تولیدی استان صادرات را هدفگذاری کنند

استاندار خوزستان: واحدهای تولیدی استان صادرات را هدفگذاری کنند

Posted by: محسن باقری 2020-06-11 Leave a comment

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از شرکت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان در شهرستان شوش افزود:خوزستان از ظرفیت بالایی در بخش تولید برخوردار است که با برنامه ریزی می توان این تولید را به سمت صادرات سوق داد.

وی با اعلام حمایت و پشتیبانی مجموعه مدیریت استان از شرکت های تولیدی روبه رشد در راستای افزایش تولید و اشتغال گفت:استانداری خوزستان با حمایت از شرکت های تولیدی آنها را تشویق به صادرات و ورود به بازارهای جهانی می کند.

استاندار خوزستان با مقایسه روند فعالیت شرکت پگاه خوزستان از دوران رکود در سال ۱۳۹۵ با تولید ۵۰ تن در روز و رسیدن به تولید ۱۰۰ تن در سال جهش تولید بیان داشت:, شرکت پگاه خوزستان که در دورانی از شرایط مناسبی برخوردار نبود با برنامه ریزی و حمایت های استان به افزایش تولید دست یافت و اکنون بازارهای خارج از کشور را هدف گرفته است که نشان از توانمندی بالای این واحد تولیدی دارد.

شریعتی ارتقا ۶ پله ای شرکت پگاه خوزستان در بین شرکت های زیر مجموعه صنایع شیر ایران را حاصل تلاش مضاعف کارکنان این مجموعه دانست و گفت:شرکت پگاه خوزستان با روند رو به رو رشدی که دنبال می کند می تواند بازار کشورهای منطقه خلیج فارس را برای صادرات هدف‌گذاری کند و در این راه زمینه حمایت بیشتر از آن را فراهم خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان نیز در این بازدید گزارشی از عملکرداین شرکت ارایه کرد و گفت:هم اکنون روزانه حدود۱۰۰تن شیر و انواع فرآوردهای لبنی در شرکت پگاه خوزستان تولید می شود.

سیدحسین موسوی گفت:در سال جهش تولید صادرات ۵۰۰میلیارد ریال انواع فرآورده های لبنی از سوی پگاه خوزستان هدف‌گذاری شده است ضمن اینکه هم اکنون محصولات پگاه خوزستان عمدتا به کشورهای عراق ، افغانستان ، روسیه و پاکستان صادر می‌شود و تقاضا برای محصولات پگاه خوزستان از سوی برخی کشورهای حوزه خلیج فارس همچنان وجود دارد.

موسوی به افزایش ۲۰هزار تنی تولیدمحصولات این شرکت نیز اشاره کرد و گفت:درسال گذشته تولیدات شرکت پگاه خوزستان از۹۰ تن در روز به بالای ۱۰۰ تن افزایش یافت که این رقم امسال به ۱۲۰ تن در روز افزایش خواهد یافت.

استاندار خوزستان در سفر به شوش از بخش های مختلف شرکت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان بازدید کرد.

افزایش قابل توجه سطح زیر کشت تابستانی در خوزستان

شریعتی همچنین به افزایش سطح زیر کشت تابستانی در سال زراعی جاری در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: برای تابستان امسال مجوز کشت ۴۳۶ هزار هکتار انواع محصولات صادر شده است که این میزان کشت تابستانی در تاریخ استان خوزستان سابقه ندارد.

وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از سیلوی روباز سیدعباس شوش گفت: تاکنون یک میلیون و۲۸۰ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است ضمن اینکه میزان خرید گندم از کشاورزان شوش نیز ۱۷۰ هزار تن بوده است که بیانگر ظرفیت بالای این شهرستان در بخش کشاورزی است.

استاندار خوزستان در سفر به شوش پایگاه امداد جاده ای شهدای شوش و گلخانه هیدروپونیک این شهرستان در بخش فتح المبین را افتتاح کرد.

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *