خانه » اخبار » خبرخوان » اتفاقات خوبی در راه ها و پروژه های عمرانی استان رقم خورده است

اتفاقات خوبی در راه ها و پروژه های عمرانی استان رقم خورده است

Posted by: محسن باقری 2020-06-18 Leave a comment

احمد حسین زادگان گفت: امروز، پروژه های مهمی با حضور رییس جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس در استان بهره برداری و دستور آغاز عملیات اجرایی آن صادر شد که جای قدردانی دارد. ‎

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در حاشیه بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی استان گفت: امروز، پروژه های مهمی با دستور رییس جمهوری از طریق ویدیوکنفرانس در استان بهره برداری و دستور آغاز عملیات اجرایی آن صادر شد که از حمایت های شخص رییس جمهور، دولت و وزیر راه و شهرسازی در این راستا قدردانی می کنم.

وی با اشاره به این که کار 446 واحد مسکن مهر به اتمام رسید و این یک اقدام مهم برای افراد نیازمند به مسکن به شمار می آید، افزود: همچنین دستور آغاز عملیات اجرایی آزادراه قائم شهر -ساری که از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه است با عنایت ویژه دکتر روحانی و حمایت وتدبیر وزیر راه و شهرسازی صادر شد.

حسین زادگان با بیان این که تحقق این آزادراه که 44 کیلومتر است 50 درصد از بار ترافیکی را کاهش می دهد، هم صرفه جویی چیزی حدود 30 میلیون لیتر بنزین را در پی دارد و کاهش خطرات و تصادفات جاده ای را موجب می شود  و مشکلات تردد در شهرستان های مسیر و مسافران را تسهیل می کند، ادامه داد: 70 درصد از کار تملک این پروژه انجام شده و عملیات اجرایی آن هم بزودی آغاز می شود و این اولین پروژه بزرگ آزاد راهی مازندران است و امروز همچنین  59 کیلومتر راه های اصلی استان هم افتتاح شده است.

استاندار با اشاره به این که در د ولت تدبیر و امید در محورهای هراز، سوادکوه و چالوس ( کندوان ) اتفاقات خوبی افتاده است، گفت: هفته گذشته 5 کیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی در محور هراز افتتاح شده، در سوادکوه چند کیلومتر که بخشی از آن سال گذشته توسط وزیر راه کلنگ زنی شده فعال است و می توان گفت در محور سوادکوه توسط وزارت راه و شهرسازی بزرگی انجام شده است و مشکل زیست محیطی محور الموت به تنکابن هم حل شده است که بخش قابل توجهی از بارترافیکی در غرب استان را کاهش می دهد.

وی محور ساری تاکام را که 17 کیلومتر از پروژه چهارخطه کردن آن امروز با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید را کریدور خوبی برای محور شمال و جنوب دانست و تصریح کرد: این محور که 4 کیلومتر از آن باقی مانده در واقع کریدور دسترسی به جنوب است که می تواند زمینه ترانزیت کالا و حمل بار را برای ما آسان کند.

استاندار گفت: این پروژه تا پایان دولت تدبیر و امید تکمیل می شود و 50 درصد از این محور در یکسال اخیر انجام شده است و عملیات عمرانی در این محور زیاد است و ان شاالله تا پایان دولت دوازدهم به پایان می رسد.   

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *