خانه » اخبار » خبرخوان » بهره برداری واحد صنعتی پرورش گوسفند داشتی در چالدران

بهره برداری واحد صنعتی پرورش گوسفند داشتی در چالدران

Posted by: محسن باقری 2020-06-18 Leave a comment

حسن محمد زاده امروز ۲۹ خرداد در مراسم بهره برداری واحد صنعتی پرورش گوسفند که به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی با حضور مسئولین شهرستانی در روستای گل اشاقی ترتیب یافت، گفت: دولت همواره در راستای حمایت از تولید و تولید کننده اقدامات عظیمی انجام داده است که این امر در چالدران نیز عملی شده است.


به گفته وی این واحد تولیدی در زمینی به وسعت ۳۰۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات اعطایی موضوع تفاهم نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بنیاد مستضعفان تاسیس شده است.

فرماندار چالدران اشتغالزایی بیش از ۱۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را ماحصل بهره برداری این واحد تولیدی یاد کرد و افزود: واحد مذکور ظرفیت پرورش ۲۰۰ راس گوسفند داشتی را دارد.

محمدزاده، چالدران را قطب مهم دامداری در استان یاد کرد و گفت: امیدواریم با تلاش و حمایت مسئولین شاهد رشد و توسعه این شهرستان در زمینه دامداری باشیم.

فرماندار چالدران همچنین افزود: مرکز جمع آوری شیر وابسته به اداره تعاون روستایی در زیربنای ۲۷۰ متر مربعی با اعتبار ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از پیشرفت ۹۵ درصدی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این مرکز نیز در روزهای آینده به بهره برداری خواهد رسید که با جمع آوری روزانه ۱۰ تن شیر خواهد توانست برای بیش از ۱۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کند.

انتهای پیام

Let's block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *